Měnič 12V/230V 1000W,čistá sinusovka,CARSPA
Hledáte spolehlivý a výkonný měnič napětí pro svůj automobil? Představujeme Carspa P1000 12V - 230V, špičkový měnič napětí s čistě sínusovým výstupem, který zaručuje bezproblémovou a stabilní konverzi energie pro vaše elektronické zařízení.
Carspa P1000 12V - 230V je navržen tak, aby splňoval nejnáročnější požadavky na kvalitu a výkon. Jeho čistě sínusový výstup zajišťuje, že vaše citlivé elektronické zařízení, jako jsou notebooky, televize nebo nabíječky baterií, budou fungovat bezpečně a efektivně.
Tento měnič napětí je vybaven ochranou proti přetížení, přehřátí a nízkému napětí, což zajišťuje maximální bezpečnost pro vás i vaše zařízení. Navíc jeho kompaktní a odolné provedení zaručuje snadnou instalaci a dlouhou životnost.
Vlastnosti produktu:
· Vysoká odolnost proti rázovému proudu, schopnost spustit těžké zátěže jako např. televizory, motory a další.
· Uzemnění ochrany
· Hladký start: hladký start-up ze spotřebičů.
· Čisté sinusové výstupní napětí: čistý výkon pro citlivé zátěže.
· Chladicí ventilátor v měniči je tepelně aktivován, automaticky se vypne pokud se měnič ochladí.
· Dva LED indikátory na předním panelu zobrazují pracovní a poruchový stav.
Funkce ochrany:
· Nízké napětí: alarm a vypnutí
· Ochrana proti přepětí
· Ochrana proti přetížení
· Teplotní ochrana
· Ochrana proti zkratu
· Ochrana proti přepólování
· Hladký start
· Auto.reset
· Uzemnění ochrany
Technické parametry:
-Rozměry: 293×150×98mm
-Váha: 3,1 kg
-USB-NE
-12V/230V
-Výstup 1000W trvale, 2000W špička
-čistá sinusovka
Pozor, při výběru měniče berte v úvahu špičkové odběry, které má většina spotřebičů a které mohou násobně překračovat jeho jmenovitý odběr z typového štítku. Jedná se především o elektromotory a zařízení napájené spínanými zdroji. Příklady z praxe: Motor o jmenovitém výkonu 300W rozběhne až měnič o jmenovitém výkonu 1000w. Ani 600W model s funkcí soft-start nestačí. Notebook, LCD televize a Satelitní přijímač spolu s odběrem cca 150W nedokáží nastartovat na 300w měnič, protože u všech po zapnutí probíhá nabíjení kondenzátorů ve spínaných zdrojích, bylo je nutno připojovat postupně.
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal
Jak vybrat měnič napětí?
Měnič napětí mění provozní napětí z 12V a 24V na 230V, umožňuje využívat síťové spotřebiče napájené z běžné zásuvky všude tam, kde není rozvod elektrické energie, případně tam, kde dochází k výpadkům v rozvodné síti. Tento typ měniče napětí využívá jako zdroj energie zpravidla 12V (osobní vozy), nebo 24V (nákladní vozy) akumulátor.
Doporučujeme se držet při výběru měniče následujících zásad:
1)Pro citlivou elektroniku (spotřebiče osazené řídícími mikrokontroléry, měřící technika, termostaty apod.) jsou vhodné měniče s čistou sinus. Měniče s čistou sinus dále disponují vyšší odolností elektroniky oproti modifikovaným řadám, kde dochází k mírně vyšší poruchovosti.
2)Následně je třeba rozlišit, o jaký typ spotrebiče se jedná, a podle toho stanovit správný výkon měniče!
-asynchronní motory(oběhová čerpadla, okružní pily, frézky, malé soustruhy apod.). Výkon měniče by měl být 6-8x vyšší než je trvalý max. provozní příkon spotřebiče.
- motory s komutátorem (ruční elektrické nářadí, jako vrtačky, flexy, ruční okružní pily, brusky, dále vysavače apod.). Výkon měniče by měl být 2,5 - 3x vyšší než trvalý provozní příkon připojovaného spotřebiče.
- spotřebiče se spínaným napájecím zdrojem (notebooky, PC, servery, nabíječky apod.) - výkon měniče by měl být ideálně 2x vyšší než je trvalý příkon spotřebiče
- lednice a mrazáky, spotřebiče s kompresorem - na základě získaných zkušeností uživatelů bylo zjištěno, že ideální výkon měniče by měl být 15-20x vyšší než příkon spotřebiče. Tedy pro 100W lednici se doporučuje min. 1500W měnič. Důvodem je kompresor, který má při náběhu vysoké startovací/rázové proudy po relativně dlouhou dobu, na což již výkonová špička měniče není schopna reagovat.
Při použití měničů s modifikovaným sinusovým průběhum může docházet u určitých zařízení k "vrnění" nebo mírně zvýšenému zahřívání, nemá to však vliv na jeho funkčnost nebo snad na případné budoucí poškození zařízení.
3) Je dobré si uvědomit, kde budete měnič používat, případně jak moc jej budete využívat. Pokud není měnič napětí dostatečně výkonově naddimenzován a je dlouhodobě stabilně zatěžován, bude se měnič snažit tuto zátěž uchladit, s čímž je spojena vyšší hlučnost z ventilátorů. Pokud by měl být použit měnič v prostorách, kde je taková hlučnost nepřípustná, je třeba měnič dostatečně naddimenzovat a zajistit přívod čerstvého vzduchu. Odvádění tepla z měničů napomáhá i jeho masivní hliníkový kryt.
4) Co se týče výkonu měničů, výrobci obecně nedoporučují využívat dlouhodobě měniče na hranici jejich možností. Tedy max. výkon (např. 1000W) není rozhodně totéž jako doporučený trvalý výkon (příkon spotřebiče 1000W). Obecným doporučením je, aby dlouhodobá zátěž měniče byla 80% jeho výkonu. Komplikace ovšem nastává v případě zařízeních, jejichž počáteční příkon několikanásobně převyšuje jejich dlouhodobý max. příkon viz. bod 2). Proto např. v případě motorových zařízení či kompresorů je potřeba, aby byl výkon měniče několikanásobně vyšší než je udávaný příkon na spotřebiči. Tato situace může způsobit, že takové zařízení buď nenaběhne, případně dojde k trvalému poškození měniče či spotřebiče.
Dlouhodobý provoz měniče na hranici jeho možností (80-100% výkonu), výrazně zkracuje jeho životnost.
Tedy naše doporučení je:
- provozovat měnič se zátěží max. do 80% jeho výkonu v případě, že jde o nárazové (nepravidelné/občasné) použití
- provozovat měnič se zatěží max kolem 50% jde-li o nepřetržitý provoz (neplatí pro speciální spotřebiče, které mají velké náběhové proudy a jejich podrobný popis je popsán v bodě 2)